Bern's Mens Wear AB


Vi erbjuder Dig och Din butik flera kollektioner under säsong och även för omgående leverans. Från vårt lager kan du beställa jeans och komplettera ditt jeansutbud.
Hos oss hittar du våra kollektioner med varumärken som Cool blue, Berns Shirts, Bernstorp och Flogmyra för herr samt Soda & Rapido för dam. Vi kan nu även erbjuda Alan Rust, vårt senaste tillskott, som vänder sig till en yngre målgrupp. För visning av våra kollektioner kontakta oss så bokar vi en tid i vårt showroom eller i Din butik.

Välkommen till oss!

Berns Menswear

Våra varumärken


Herr

Dam

Kataloger

Kolla in det senaste från våra varumärken!


Bernstorp

Peach & Honey

Dam Katalog Våren 2018.

Rapido

Rapido

Dam Katalog Hösten 2017.

Cool Blue Company

Cool Blue Company

Herr Katalog Hösten 2017.

Soda

Soda

Dam Katalog Våren 2018.

Alan Rust

Alan Rust

Herr Katalog Våren 2018.

Alan Rust

Alan Rust

Herr Katalog Hösten 2017.

Cool Blue Company

Cool blue

Herr katalog för våren 2018.

Bernstorp

Bernstorp

Herr Katalog För 2018.

Berns shirts

Berns Shirts

Herr katalog för 2018.

Kontakt

Kontor Showroom & Lager

Hjalmar Petris väg 60
352 46 Växjö
Sweden

Tel +46(0)702050818

Fax +46(0)47029294

info@bernsmenswear.se


____________________________________________

Säljare

Sverige

Peter Malm

+46 (0)70 205 08 18

peter@bernsmenswear.se

Håkan Andersson

+46 (0)70 838 99 00

andersson.agenturen@gmail.com

Nils Nilsson

+46 (0)70 633 45 34

nils@alcatex.se


Timo Fagerudd

+46 (0)70 549 25 81

timo.fagerudd@hammarbysjostad.se


____________________________________________

Säljare

Finland


Jouko Wörlin

+456707018

jouko.worlin@anvianet.fi

____________________________________________

På Kontoret

VD
Lars Bern

+46 (0)470-21973

+46 (0)70-5596590

lars@bernsmenswear.se

Inköp
Sofie Bern

+46 (0)470-21953

+46 (0)706800276

sofie@bernsmenswear.se

Inköp/Försäljning
Elisabeth Öberg

+46 (0)470-39070

+46 (0)708207306

elisabeth@bernsmenswear.se


Ekonomi
Betty Bern

+46 (0)470-20877


betty@bernsmenswear.se


Försäljning
Peter Malm

+46 (0)470-36502

+46 (0)702050818

peter@bernsmenswear.se

Webdesign av
Marcus Rosell